خانه / استخدام / استخدام معلمان حق التدریس
استخدام معلمان حق التدریس

استخدام معلمان حق التدریس

به گزارش اینار ، حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره کمبود معلم در سال‌های پیش‌رو در وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: مهر امسال با سه سال شدن هنرستان‌های کشور در این بخش به شدت به نیروی متخصص نیاز احساس می‌شود علاوه بر این سایر دوره‌های تحصیلی به ویژه دوره ابتدایی نیز با کمبود معلم مواجه هستند و نیاز به نیروی مرد بیشتر از نیروهای زن است.

وی با اشاره به اینکه کمبود معلم مهمترین مشکل آموزش و پرورش است که این مسئله در برخی استان‌ها می‌تواند با آسیب‌هایی به جریان تعلیم و تربیت همراه شود، گفت: آموزش‌وپرورش باید بتواند با یک سازماندهی و طراحی مناسب این مشکل را مدیریت کند.هم‌اکنون تنها راه ورود معلم به آموزش‌وپرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی است که این وزارتخانه باید بر اساس نیاز به رشته و جنسیت در استان‌های مختلف اقدام به پذیرش دانشجو معلمان کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان همان مراکز تربیت معلم سابق است و با امکانات موجود می‌تواند به جذب بیشتر دانشجومعلمان اقدام کند اما هم‌اکنون از تمام ظرفیت این دانشگاه استفاده نمی‌شود که باید با اتخاذ تدابیر مناسب از تمام ظرفیت موجود استفاده شود.

میرزاده با اشاره به اینکه در آموزش‌وپرورش معلمان حق التدریس را داریم که سال‌هاست در انتظار استخدام هستند، گفت: آموزش‌وپرورش می تواند این افراد را از طریق تبدیل وضعیت جذب و از آنها برای اداره کلاس‌های درس استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه واحدهای اداری آموزش‌وپرورش به شدت بزرگ شده‌اند، عنوان کرد: در برخی استان‌ها مازاد نیرو وجود دارد که آموزش وپرورش می‌تواند با سازماندهی دقیق از نیروهای مازاد در ادارات استفاده کند نه اینکه نیروهایی که به آنها در مدارس نیاز دارد را به ادارت بفرستد.

درباره inaradmin

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

رفتن به بالا
قالب وردپرسقالب وردپرس